Pecivo iz starega kruha - pomoč

Tatianna  

član od: 15.1.2006

sporočila: 1

tema odprta - 15. jan 2006 22:18 | ogledi: 11.462 | odgovori: 7

Imela sem recept za pripravo jabolčnega peciva iz starega kruha, vendar sem ga izgubila. Zanim me, če ga kdo pozna, ali vsaj karkoli podobnega , da lahko koristno uporabim star kruh.

Za odgovor se zahvaljujem.

Tatianna

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

16. jan 2006 13:30

Pozdravljena. Jaz sladico iz starega kruha naredim takole: Kruh narežem na drobne kocke in polijem z mlekom (ne preveč, ker se ne sme čisto razmočiti). Dodam bolj zrnato skuto in na manjše rezinice ali kocke razrezana jabolka. Zraven se poda pest rozin in po okusu sladkor, najbolje rjavi, pa ne preveč. Premešaš, daš v namazan pekač in pokapljaš z medom. Spečeš. Zadeva je okusna in zdrava, lahko pa uporabiš tudi polnozrnat kruh. Lep dan ti želim. Pesnica

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

16. jan 2006 13:59

Ob nedeljah ob cca 18.30 je na programu POP TV kuharska oddaja (ki je mimogrede bolj turistična kot kuharska) nekega Italijana. Včeraj je pekel nekaj podobnega, kot je opisala Pesnica. Če me spomin ne vara, je kruh prelil s predhodno pogreto mešanico mleka, smetane in sladkorja. Dodal je rozine, pinjole (mislim vsaj) in med. Po vrhu pa je posipal s cimetom. Pozdrav, L

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. jan 2006 15:39

mi smo takemu pecivu rekli grmada, kruh namočen v mlačnem sledkem mleku, potem pa izmenjaje devaš v nepregorno posodo razmočen kruh in mešanico iz jajc, smetane,... trenutno ne morem do recepta, ker so recepti v fazi selitve, če te zanima, se oglasi, da poiščem, ok? Veri

Tatianna  

član od: 15.1.2006

sporočila: 1

16. jan 2006 18:48

Vsem hvala za odgovor. Recept, ki sem ga iskala je grmada. Tudi ostali recepti so zanimivi in v kratkem jih bom preiskusila. Pozdrav, Tatjana Tatianna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti